Rewitalizacja laserowa pochwy i sromu – laser Aphrodite

Przebyte porody oraz naturalne procesy starzenia powodują zmiany w organizmie kobiety. Zmiany te mają wpływ zarówno na nasze zdrowie fizyczne jak i sferę psychiczną, co rzutuje na samoocenę oraz zadowolenie z życia. Z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna, która wykorzystuje procedury małoinwazyjne do leczenia schorzeń i rozwiązywania problemów wymagających do tej pory leczenia operacyjnego.

Aphrodite jest innowacyjnym laserem endowaginalnym (dopochwowym), wykorzystywanym w redukcji objawów następujących schorzeń:

  • Atrofia pochwy

Powszechne schorzenie wywołane zmianami hormonalnymi spowodowanymi niedoborem estrogenu. Objawy: suchość pochwy, stany zapalne, ból w trakcie i krwawienia po stosunku, pieczenie, świąd, obniżenie elastyczności pochwy.

  • Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) i związane z tym mniejsze doznania seksualne

VRS występuje najczęściej po przebytych porodach oraz w okresie menopauzy. Polega na utracie optymalnej struktury i napięcia pochwy, stanowi poważny problem w kontaktach intymnych.

  • Plastyka warg sromowych (labioplastyka)

Asymetria lub zbyt duża wielkość warg sromowych mogą stanowić dla wielu kobiet nie tyko problem estetyczny, ale również funkcjonalny. Mogą mieć wpływ na obniżenie samoakceptacji, a w konsekwencji na problemy ze współżyciem.

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM)

Problem ten dotyczy znacznej części populacji kobiet, zazwyczaj jest związany z porodem lub z upływającym czasem. Ścianki pochwy ulegają obniżeniu, co wpływa na zmniejszenie nacisku pochwy na cewkę moczową i w rezultacie np. wysiłku fizycznego czy kaszlu dochodzi do popuszczania mniejszej lub większej ilości moczu.

Dzięki zastosowaniu lasera Aphrodite możliwa jest gruntowna rewitalizacja śluzówki, a co za tym idzie przywrócenie naturalnego pH pochwy. Laser działając termicznie na błonę śluzową pochwy sprawia, że staje się ona ciaśniejsza i lepiej nawilżona, co bezpośrednio wpływa na zwiększenie odczuwalnej satysfakcji seksualnej.

Laser Aphrodite umożliwia także pomniejszenie zewnętrznych narządów intymnych, zapewniając krótszy czas gojenia w porównaniu do klasycznych metod chirurgicznych oraz redukuje dyskomfort związany z zabiegiem. Przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu laser również może okazać się pomocny. Jego działanie wpływa na obkurczenie ścian pochwy, powoduje również wzrost jej napięcia i elastyczności, co zwiększa jej nacisk w kierunku cewki moczowej i pęcherza moczowego.

Przebieg zabiegu i efekty

Zabieg jest bezbolesny i trwa ok 15 minut. Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje wiązkę lasera, którą wprowadza do pochwy wywołując obkurczanie i stymulację włókien kolagenowych, dzięki czemu ścianka pochwy wzmacnia się i usztywnia. Także ułożenie cewki moczowej ulega skorygowaniu, przywracając normalne funkcjonowanie układu moczowego. Poprzez obkurczenie mięśni dna macicy powraca normalne funkcjonowanie układu moczowego, a kobieta odzyskuje pewność siebie i komfort życia. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego dotyczącego zabiegu z użyciem lasera Aphrodite.

Rewitalizacja blizn po cesarskim cięciu / po nacięciu, pęknięciu krocza za pomocą lasera Aphrodite

Po porodzie często dochodzi do nieprawidłowego procesu gojenia rany w wyniku niedokładnego zeszycia rany lub zaburzenia procesu gojenia w skutek wtórnej infekcji lub rozejścia się szwów.

Laserowa korekcja blizny po nacięciu/pęknięciu krocza lub po cięciu cesarskim to mało inwazyjna procedura, polegająca na kontrolowanym mikrouszkodzeniu tkanek blizny za pomocą promieni lasera, w skutek czego dochodzi do zainicjowania procesu produkcji włókien kolagenowych i jej przebudowy. Włókna kolagenowe stają się krótsze i grubsze, co powoduje, że blizna ulega wygładzeniu, spłyceniu i dodatkowo rozjaśnieniu.

Zabieg trwa ok 15, minut, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjentka od razu po zakończeniu zabiegu może udać się do domu.