Test NeoBona

Jesteśmy JEDYNĄ przychodnią we Wrocławiu gdzie możecie wykonać przesiewowy test neoBona. Jest to test nowej generacji nieinwazyjnej diagnostyki prenatalnej. To badanie genetyczne, które analizuje wolne pozakomórkowe DNA płodu obecne w krwi matki.

Około 1% płodów posiada jakiś rodzaj aberracji chromosomowych. Tradycyjne badanie prenatalne, wykonywane w pierwszym trymestrze ciąży, dostarczają jedynie statystycznych wskaźników ryzyka. neoBona wykrywa ewentualne aberracje chromosomowe płodu, wykorzystując najnowszą dostępną technologię.

neoBona jest :
DOKŁADNY
Czułość ponad 99% przy Zespole Down’a i Patau, powyżej 97% przy Zespole Edwardsa
PROSTY
Jednorazowe badanie krwi matki.
BEZPIECZNY
Nieinwazyjny dla płodu
SZYBKI
Wyniki dostępne w ciągu 14 dni roboczych
INNOWACYJNY
Synlab umożliwia dostęp do najnowocześniejszej technologii, opracowanej przy współpracy z amerykańską firmą Illumina, światowym liderem w sekwencjonowaniu DNA
DOŚWIADCZENIE
Europejski lider w diagnostyce. Test odpowiedni dla każdej matki i każdego rodzaju ciąży, jest dostępny od 10 tygodnia ciąży, może być wykonany również w przypadku wspomaganego rozrodu, w tym przy zapłodnieniu in vitro poprzez dawstwo komórek jajowych, odpowiedni również w przypadku ciąż bliźniaczych. To genetyczne badanie prenatalne, które może być zlecone we Wrocławiu jedynie przez lekarza.

Dlaczego wybrać neoBona?
PEWNOŚĆ
Daje rodzicom większą pewność, że najczęstsze aberracje chromosomowe płodu zostaną wykryte już we wczesnym etapie ciąży. To nieinwazyjne badanie nie niesie ze sobą zagrożeń dla matki i dziecka.
PROFESJONALNE DORADZTWO
Jest jedynym dostępnym badaniem prenatalnym oferującym lekarzom wsparcie szerokiego zespołu ponad 600 specjalistów medycznych i ekspertów w dziedzinie genetyki z różnych krajów.
NAJNOWSZA TECHNOLOGIA
Opracowana wraz z Illumina, światowym liderem w sekwencjonowaniu DNA, łącząca technologię i wiedzę, aby oferować innowacyjne nieinwazyjne badanie prenatalne.
FRAKCJA PŁODU
W przeciwieństwie do tradycyjnego badania, neoBona mierzy wolne pozakomórkowe DNA płodu w próbce krwi matki, zwiększając niezawodność wyników. Jest to pierwszy test, który łączy w nowym algorytmie, ogromne możliwości sekwencjonowania, odsetek płodowego DNA, pomiar ilościowy i zmierzenie wielkości jego fragmentów, w celu uzyskania wiarygodnych wyników nawet przy niskiej frakcji płodowej.
DOŚWIADCZENIE
SYNLAB wykonało ponad 500.000 badań prenatalnych. neoBona to wysoce innowacyjny test, który powstał na bazie dziesięciu lat doświadczenia we wspieraniu lekarzy i rodziców.
DOKŁADNOŚĆ
Tradycyjne badania prenatalne, wykonywane w pierwszym trymestrze ciąży, polegają na analizie krwi i badaniu USG i pokazują jedynie statystyczne wskaźniki ryzyka, które są znacznie mniej wiarygodne niż neoBona – test oparty na analizie rzeczywistego DNA płodu obecnego we krwi matki.
WYŻSZA SPECYFICZNOŚĆ
Specyficzność konwencjonalnych badań prenatalnych wynosi ok.95%. Innymi słowy takie badanie daje średnio 5% wyników fałszywie dodatnich, co oznacza, że na 100 zdrowych płodów, 5 jest klasyfikowanych z wynikiem pozytywnym i może być poddanych dalszym inwazyjnym procedurom. neoBona umożliwia zredukowanie liczby wyników fałszywie dodatnich, uzyskanych w konwencjonalnych badaniach, praktycznie do zera (0,1%), zapobiegając w ten sposób znacznej liczbie zbędnych procedur inwazyjnych, zmniejszając tym samym ryzyko dla płodu.
WYŻSZA CZUŁOŚĆ
Czułość konwencjonalnych badań prenatalnych wynosi ok.90%. Oznacza to, że na każde 100 płodów z zespołem Downa, tradycyjne badanie nie wykrywa aż 10 przypadków. Czułość neoBona jest wyższa niż 99% co oznacza, że wykrywa praktycznie wszystkie przypadki zespołu Downa.

Jakie rodzaje aberracji chromosomowych są wykrywane?

1. Najbardziej powszechne trisomie
Trisomia jest spowodowana obecnością trzech kopii chromosomu zamiast standardowych dwóch. neoBona wykrywa następujące trisomie:
Trisomia 21 zwana Zespołem Downa, jest najczęściej występującą trisomią.
Trisomia 18 zwana Zespołem Edwardsa, charakteryzuje się wysoką częstotliwością występowania poronień i wysoką śmiertelnością.
Trisomia 13 zwana Zespołem Patau, również wiąże się z dużym ryzykiem poronienia i wysoką śmiertelnością.
2. Zmiany w chromosomach płciowych
neoBona wykrywa zmiany w ilości chromosomów płciowych, w tym:
Zespół Turnera (45,X), brak drugiej kopii chromosomu X u dziewczynek.
Zespół Klinefeltera (47, XXY), obecność dodatkowej kopii chromosomu X u chłopców.
3. Mikrodelecje i inne trisomie
neoBona oferuje możliwość analizowania drobnych zmian w chromosomach, znanych jako mikrodelecje, a także trisomii 16 i 9.

Rodzaje testów neoBona

Spośród trzech rodzajów testów możesz wybrać ten najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb:
neoBona + Trisomie 21, 18 i 13 + płeć płodu
neoBona Advanced + Trisomie 21, 18 i 13 + płeć płodu + zmiany w ilości chromosomów płciowych (X i Y)
neoBona Advanced+ Trisomie 21, 18 i 13 + płeć płodu + zmiany w ilości chromosomów płciowych (X i Y) + mikrodelecje + trisomie 16 i 9
Jeśli wynik USG 12 tygodnia wyszedł niepewnie zapraszamy do kontaktu. Teraz możemy wiecej i wcześniej !

Cena za całość 1800 zł.

Zapraszamy do kontaktu z gabinetem w sprawie NEOBONA – NOWA GENERACJA NIEINWAZYJNYCH TESTÓW DIAGNOSTYKI PRENATANEJ.
tel.(71) 372 03 35
601 707 897