Kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne)

Kinesiotaping – polega na aplikowaniu elastycznych plastrów na wybrane części ciała. Plastry nie są nasączone żadnym lekiem- ich działanie uzależnione jest od miejsca i sposobu naklejenia. Do ich właściwości należą: nie ograniczają ruchu i nie przemieszczają się wraz z rozciąganiem skóry, są wodoodporne, przepuszczają powietrze. Są stosowane docelowo m.in. w zmniejszaniu dolegliwości bólowych, poprawy mikrokrążenia.

U ciężarnych plastry przede wszystkim mają za zadanie zmniejszyć obrzęki, bóle kręgosłupa
i stawów krzyżowo-biodrowych oraz działać przeciw rozstępom i wspomagać mięśnie brzucha. Gwarancję działania zgodnego z oczekiwaniami daje profesjonalna aplikacja plastrów wykonana przez wyspecjalizowaną pod kątem stosowania tapingu osobę.

Kinesiotaping w ciąży jest zalecany kobietom, które zmagają się z typowymi dolegliwościami,
tj. bólami kręgosłupa, nóg, bioder, obrzękami, żylakami. Plaster przyklejany spiralnie wokół kończyny dolnej (sięga od uda po staw skokowy, poprzez łydkę) ma za zadanie zmniejszyć obrzęki limfatyczne. Stosowany może być także w celu usprawnienia pracy mięśni brzucha- zmniejsza napięcie mięśniowe, sprzyja profilaktyce powstawania rozstępów. Plastrowanie odcinka lędźwiowo-krzyżowego sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy.

Po ciąży plastry wspomagają proces regeneracji skóry oraz poprawiają krążenie w rejonie brzucha. Dodatkowo, mogą pomóc zatroszczyć się o obszar wymagający najwięcej troski i uwagi młodej mamy- piersi. Plastry pomagają przy nawałach pokarmowych- dzieje się to za sprawą otwarcia przestrzeni międzypowięziowej nad kanalikami. Pokarm dopływa do brodawek, przy czym dyskomfort zdecydowanie się zmniejsza.