Dyplomowana położna to wielkie wsparcie dla kobiety w trakcie ciąży i porodu, a także w okresie poporodowym. Młode matki często nie mają do kogo zwrócić się o pomoc, gdy nachodzą je wątpliwości i pytania. Zdarza się, że mogą liczyć na wielkie wsparcie swoich mam lub przyjaciółek, ale okazuje się, że nie jest to częsta sytuacja i nie mają takiej możliwości lub mają ograniczone zaufanie.
Doświadczona położna stanowi najlepsze źródło informacji i wspomaga swoją nieustannie pogłębianą wiedzą i skutecznymi radami. Jaj znacząca rola jest już w trakcie przygotowań do samego porodu – daje praktyczne wskazówki, jak zachować się przy pierwszych symptomach porodu, opowiada, czego można się spodziewać. Dzięki położnej rodząca czuje się bezpiecznie – znajduje się w rękach osoby, która nie jest jej obca, a posiada duże doświadczenie poparte wiedzą. Sprawia to, że poród jest spokojny oraz szybki.
Zaufana położna zapewnia pomoc także po porodzie – przede wszystkim przy pielęgnacji noworodka – pierwszej kąpieli, karmieniu piersią.

Warto skorzystać z pomocy m.in. w zakresie:
– zdjęcie szwów po zabiegach medycznych,
– zmiany opatrunków,
– pobranie wymazów z szyjki macicy,
– wizyta poporodowa i położnicza (np. instruktaż prawidłowej pielęgnacji noworodka, pomoc przy pierwszej kąpieli),
– pomoc w karmieniu piersią,
– zastrzyki

Ciąża i macierzyństwo to czas, gdy pojawia się wiele pytań. Dyplomowana położna sprawi, że przyszła mama będzie spokojna o swój poród i pielęgnację noworodka.

mgr Anna Hrynakowska

tel: 516 038 050

Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. Współtworzy wrocławską Fundację Poród bez Strachu. Jako pierwsza położna we Wrocławiu samodzielnie, w sposób holistyczny, prowadzi fizjologiczną ciążą na NFZ. Na co dzień zajmuje się przygotowywaniem kobiet do porodu, odwiedza je także w domu, jako położna środowiskowa. Uczestniczy także w porodach domowych i właśnie z nimi chce związać swoją przyszłość. Pasjonatka psychologii, seksuologii i naturalnych metod leczenia, takich jak akupresura i ziołolecznictwo.

Prowadzenie ciąży przez położną na NFZ

Każda kobieta, której ciąża przebiega fizjologicznie ma prawo prowadzić ją u położnej na NFZ. Położna, zgodnie z ustaleniami rozporządzenia Ministra Zdrowia ma kompetencje i wiedzę do tego, by samodzielnie prowadzić ciążę.
Dlaczego warto wybrać położną? Prowadzenie ciąży fizjologicznej przez położną daje kobiecie pewność fachowej i przyjaznej opieki. Położna również zapewni ciągłość opieki, gdyż towarzyszy mamie zarówno w trakcie ciąży jak i dba o nią i dziecko w pierwszych tygodniach po porodzie.
W Naszej placówce położną prowadzącą ciążę jest mgr Anna Hrynakowska.
Wizyty u położnej zazwyczaj odbywają się raz w miesiącu, pod koniec ciąży częściej - co 2 tygodnie.

Standardowy przebieg wizyty:

• w trakcie pierwszego spotkania: założenie karty ciąży, rozpoznanie potrzeb ciężarnej, zlecenie badań laboratoryjnych zgodnie ze Standardem Opieki Okołoporodowej
• kolejne spotkania: uzupełnianie oraz analiza badań laboratoryjnych, kontrola ciśnienia, wagi, pH pochwy, ruchów płodu, osłuchiwanie tętna płodu, badanie zewnętrzne, rozmowa na temat pojawiających się dolegliwości i naturalnych sposobach ich łagodzenia, omówienie prawidłowej diety, suplementacji oraz aktywności fizycznej, porada na temat niwelowania lęków i obaw związanych z ciążą/porodem.

Z położną pod koniec ciąży wspólnie uzupełniany jest plan porodu oraz wykonuje się badania KTG.
Położna ma obowiązek skierować kobietę do ginekologa trzykrotnie w czasie ciąży w celu wykonania ultrasonograficznych badań prenatalnych oraz zawsze w przypadku pojawienia się nieprawidłowości. W Naszej przychodni badania ultrasonograficzne wykonuje dr. Tomasz Michalik - wybitny specjalista w przeprowadzaniu USG I,II, III trymestru jak i w prowadzeniu ciąż wysokiego ryzyka.

mgr Lidia Mądra

tel: 695 262 659
Wysokiej klasy specjalistka w prowadzeniu porodów naturalnych w tym porodów w wodzie w szpitalu przy ulicy Chaubińskiego we Wrocławiu. 

Nasz gabinet zapewnia kobietom BEZPŁATNĄ opiekę położnej rodzinnej środowiskowej w ramach gwarantowanego ubezpieczenia Narodowego Funduszu Zdrowia (w tym wizyty domowe po porodzie). W celu podpisania deklaracji wyboru położnej środowiskowej zapraszamy do kontaktu telefonicznego z rejestracją (71) 372 03 35.