Dyplomowana położna to wielkie wsparcie dla kobiety w trakcie ciąży i porodu, a także w okresie poporodowym. Młode matki często nie mają do kogo zwrócić się o pomoc, gdy nachodzą je wątpliwości i pytania. Zdarza się, że mogą liczyć na wielkie wsparcie swoich mam lub przyjaciółek, ale okazuje się, że nie jest to częsta sytuacja i nie mają takiej możliwości lub mają ograniczone zaufanie.
Doświadczona położna stanowi najlepsze źródło informacji i wspomaga swoją nieustannie pogłębianą wiedzą i skutecznymi radami. Jaj znacząca rola jest już w trakcie przygotowań do samego porodu – daje praktyczne wskazówki, jak zachować się przy pierwszych symptomach porodu, opowiada, czego można się spodziewać. Dzięki położnej rodząca czuje się bezpiecznie – znajduje się w rękach osoby, która nie jest jej obca, a posiada duże doświadczenie poparte wiedzą. Sprawia to, że poród jest spokojny oraz szybki.
Zaufana położna zapewnia pomoc także po porodzie – przede wszystkim przy pielęgnacji noworodka – pierwszej kąpieli, karmieniu piersią.

Warto skorzystać z pomocy m.in. w zakresie:
– zdjęcie szwów po zabiegach medycznych,
– zmiany opatrunków,
– pobranie wymazów z szyjki macicy,
– wizyta poporodowa i położnicza (np. instruktaż prawidłowej pielęgnacji noworodka, pomoc przy pierwszej kąpieli),
– pomoc w karmieniu piersią,
– zastrzyki

Ciąża i macierzyństwo to czas, gdy pojawia się wiele pytań. Dyplomowana położna sprawi, że przyszła mama będzie spokojna o swój poród i pielęgnację noworodka.

lic. Anna Hrynakowska

tel: 516 038 050
Położna z powołania. Na co dzień zajmuje się edukacją przedporodową, wykonuje zapisy KTG, wymazy w kierunku GBS. Odwiedza młode mamy po porodzie w domu i obejmuje opieką mame i maluszka, jako położna środowiskowa. Czynnie działa w Wrocławskiej Fundacji Poród bez Strachu. Uczestniczy w porodach domowych. Pasjonatka psychologii, psychosomatyki i naturalnych metod leczenia, takich jak akupresura i ziołolecznictwo.

mgr Lidia Mądra

tel: 695 262 659
Wysokiej klasy specjalistka w prowadzeniu porodów naturalnych w tym porodów w wodzie w szpitalu przy ulicy Chaubińskiego we Wrocławiu. 

Nasz gabinet zapewnia kobietom BEZPŁATNĄ opiekę położnej rodzinnej środowiskowej w ramach gwarantowanego ubezpieczenia Narodowego Funduszu Zdrowia (w tym wizyty domowe po porodzie). W celu podpisania deklaracji wyboru położnej środowiskowej zapraszamy do kontaktu telefonicznego z rejestracją (71) 372 03 35.